Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Chirie la stat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Chirie la stat

Este legal ca o persoana sa detina 2 lucuinte diferite cu chirie la primarie?
Exista o prevedere legala care sa interzica unei persoane sa-i mai fie repartizata inca o locuinta cu chirie din moment ca detine deja una?
Daca va uitati pe site-ul Directie de Administrare a Fondului Locativ Sector 6 [ link extern ]
găsiți Model Declarație notariala valabila pentru locuințe. Acesta declarație pe proprie răspundere se da in fiecare an la înnoirea contractului de chirie.
Nu poți sa ai 2 contracte de chirie din fondul locativ al primăriei simultan.
declar pe propria răspundere că după data de 01.01.1990 şi până în prezent nu am deţinut, nu deţin în proprietate o locuinţă şi nu am înstrăinat nicio locuinţă, precum şi că nu beneficiez de o alta locuinţă cu chirie proprietate de stat pe raza Municipiului Bucureşti sau o locuinţă aparţinând unităţii unde îmi desfăsor activitatea.
terentetalharu, utilizator