Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caine \"de apartament\" insuportabil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caine "de apartament" insuportabil

Vecinii de deasupra detin un caine "de apartament" pe care nu-s in stare sa-l controleze, astfel ca acesta latra intr-un mod insuportabil, la absolut orice ore (4 noaptea, 6 dimineata, 8 dimineata, 13 dupa-amiaza, etc., nici o ora nu-i e "interzisa".

Ce mijloace legale avem pentru a rezolva problema, dat fiind ca respectivii n-au binevoit sa faca nimic la repetatele noastre atentionari?

Multumiri anticipate.
Atunci Bafta maxima, incercati la DSP. Personal, ca presedinte de AP am un asemenea caz in asociatie, o baba colectionara (cca 8 caini) si am facut toate reclamatiile posibile.
Si la ora asta baba are cainii si un vraf de amenzi neplatite deoarece are 400 lei pensie si nu I se poate lua mai mult de 100