Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare SRL nou platitor TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare SRL nou platitor TVA

Buna ziua,

Doresc sa infiintez un SRL care sa fie platitor de TVA. Firma se va infiinta in Bucuresti, dar mi s-a spus ca abia dupa ce depasesc plafonul pot trece la platitor de TVA, in schimb clientii doresc sa fie facturati cu TVA inca de la inceput. Exista vreo posibilitate de a fi platitor de TVA inca de la inceput?
Depasirea plafonului de 65.000 de euro cred ca va avea loc dupa 6-7 luni.
Dupa infiinarea firmei, va puteti inregistra ca platitor de T.V.A. la A.N.A.F. inca de la inceput, prin optiune.