Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Antena GSM
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Antena GSM

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la amplasarea unei antene. Pe scurt: nu mai dorim prelungirea ctr cu firma orange, dar adm si com executiv se opun. Vor prelungi ctr fara acordul proprietarilor si mai ales fara acordul celor de la ultimul etaj. Este normal? Credet ca daca intentez actiune in justitie am vreo sansa? Sau ce sfat imi dati, ce drum sa parcur si la usile cui sa bat? Multumesc !
In cazul amplasarii de antene GSM,este obligatoriu acordul proprietarilor direct posibil afectati
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari dispuse de adunarea generala,decizii ale presedintelui si ale comitetului executiv
Notificati oficial presedintele de asociatie referitor la interesul dv de neprelungire contract inchiriere,sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Parcurgeti si topicurile cu acest subiect din sectiuna asociatii de proprietari