avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Solutie pentru un PFA, activitate in alt judet fata de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Solutie pentru un PFA, activitate in alt judet fata de cel de iregistrare

Buna ziua.
Am o PFA infiintata si inregistrata pe un judet cu activitate de aproape 7 ani. In curand intentionez sa ma mut cu familia in alt judet. Se poate sa pastrez PFA inregistrata pe judetul actual, dar sa am activitate in noul judet din Romania?

Mentionez ca sunt Neplatitor de TVA, impozitare la Norma de Venit, si fara punct de lucru/ lucrez doar LA Client.

va multumesc frumos, George

Alte discuții în legătură

Pfa -extindere activitate valit valit Am PFA - cu cod CAEN 6202 Activitati de consultanta in tehnologia informatiei (norma fixa de venit) platitor de TVA din luna decembrie anul 2010. Doresc sa-mi ... (vezi toată discuția)
Pfa norma venit si angajat in germania?? DankePFA DankePFA Buna ziua, 1. Este permis sa ai in Romania un PFA la Norma venit cu Caen 6202 si concomitent sa fii angajat cu carte de munca in Germania (norma intreaga ... (vezi toată discuția)
Pfa pe codul caen 6202 la norma de venit - intrebari cu noile schimbari danyboy danyboy Buna ziua, Am si eu cateva intrebari legate de un PFA pe codul CAEN 6202 la norma de venit: 1. Mai exista norma de venit pentru IT (creare the software ... (vezi toată discuția)