Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere cheltuieli fara documente justificative
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere cheltuieli fara documente justificative

buna ziua,
daca un PFA lucreaza intr-un salon de cosmetica si presteaza si servicii de machiaj iar produsele folosite la machiaj nu le are achizitionate pe PFA, ci pe persoana fizica, exista vreo neregula ca nu sunt achizitionate pe PFA cu factura aferenta?
produsele sunt achizitionate pe persoana fizica cu factura

Nu puteti sa deduceti in contabilitate acheltuieli pentru care documentele justificative nu sunt pe pfa.
dar nu doresc deducerea lor
doresc sa stiu daca se poate lucra cu acele produse in salonul de cosmetica, desi nu sunt inregistrate pe PFA? si la un eventual control sa se demonstreze ca sunt achizitionate pe persoana fizica cu factura aferenta