Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentară
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentară

datorez pensie alimentară de la data depunerii cererii (de către reclamant) sau de la data pronunțării și comunicării Hotărârii Judecătorești:
daca instanta retine prin hotarare ca ati contribuit pe durata procesului la intretinerea minorului veti datora pensie de la data pronuntarii hotararii, in caz contrar de la data introducerii actiunii