Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere autoturism

Vreau sa radiez un autoturism Dacia fabricat in 1986 inmatriculat pe numele tatalui . meu. In anul 2002 am facut un contract de vanzare-cumparare cu tata ( din care mai am 2 exemplare), dar mai departe nu am trecut masina pe numele meu. In timp am pierdut certificatul de inmatriculare si cartea de identitate. Masina zace de 10 ani in spatele blocului. Vreau sa o radiez din circulatie si mai ales de la fisc. Cum trebuie sa procedez ? Va multumesc tare mult!
MUNTEANUGABRIEL, utilizator