avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... anulare divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

anulare divort

am dori sa anulam o hotarare civila pronuntata la data de 08.12.2015 data de judecatoria sect 4 divort cu minori .intre timp neam impacat .divortul a fost in temeiul art 931 alin 1 cu acordul sotilor.Sentinta este definitiva.Mentionez ca copiile hotararii nea sosit acum doua zile 11.01.2016 se mai poate face ceva pentru anularea divortului si ce pasi ar trebui urmati.VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 10:13, 14 Ianuarie 2016
Buna seara
Puteti sa mergeti sa va casatoriti la starea civila.
Casa de piatra si sa fiti atenti alta data sa nu mai ajungeti la instanta pentru orice discutie minora.
Casa de piatra!=D>
multunesc dar solutia asta nu ne ajuta monentan e o problema mai compicata
Daca sentinta este definitiva nu poate sa fie atacata cu recurs, din pacate.
ne gandeam la apel daca se poate face ceva
Definitiva inseamna ca nu mai aveti nicio cale de atac (nici apel si nici recurs).

Singura solutie este sa va recasatoriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs/apel hotarare de divort !!! bflorin24 bflorin24 Buna ziua, As dori sa stiu si eu daca ma ajuta sau imi este de vreun folos sa fac apel sau recurs (nu stiu care este diferenta dintre ele) asupra ... (vezi toată discuția)
Anulare hotarare de divort border border buna ziua,sa-mi spuna cineva daca care cunoaste cum si daca se poate anula o hotarare de divort o data devenita definitiva si irevocabila deoarece eu si fostul ... (vezi toată discuția)
Pot anula o sentinta de divort care nu e inca definitiva si irevocabila? beatrice_daniela beatrice_daniela Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspun:se mai poate anula o sentinta care a fost pronuntata in ian.2010 dar care nu are inca stampila de definitiv si ... (vezi toată discuția)