Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... anulare divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

anulare divort

am dori sa anulam o hotarare civila pronuntata la data de 08.12.2015 data de judecatoria sect 4 divort cu minori .intre timp neam impacat .divortul a fost in temeiul art 931 alin 1 cu acordul sotilor.Sentinta este definitiva.Mentionez ca copiile hotararii nea sosit acum doua zile 11.01.2016 se mai poate face ceva pentru anularea divortului si ce pasi ar trebui urmati.VA MULTUMESC
Buna seara
Puteti sa mergeti sa va casatoriti la starea civila.
Casa de piatra si sa fiti atenti alta data sa nu mai ajungeti la instanta pentru orice discutie minora.
Casa de piatra!=D>
multunesc dar solutia asta nu ne ajuta monentan e o problema mai compicata
Daca sentinta este definitiva nu poate sa fie atacata cu recurs, din pacate.
ne gandeam la apel daca se poate face ceva
Definitiva inseamna ca nu mai aveti nicio cale de atac (nici apel si nici recurs).

Singura solutie este sa va recasatoriti.