Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... anulare hotarare de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

anulare hotarare de divort

buna ziua,sa-mi spuna cineva daca care cunoaste cum si daca se poate anula o hotarare de divort o data devenita definitiva si irevocabila deoarece eu si fostul sot am dori sa renuntam la divort.Se mai poate face ceva ?:(VA MULTUMESC!:bow:
nu se mai poate face nimic in sensul asta.
va recasatoriti
Cata vreme exista o hotarare de divort definitiva si irevocabila, casatoria este desfacuta , prin urmare nu mai aveti cum sa renuntati la actiunea de divort.
Singura varianta este sa va recasatoriti.
va recasatoriti

succes
casa de piatra :thumbup:
simonette12 a scris:

Cata vreme exista o hotarare de divort definitiva si irevocabila, casatoria este desfacuta , prin urmare nu mai aveti cum sa renuntati la actiunea de divort.
Singura varianta este sa va recasatoriti.
M:wassat:ultumesc frumos,dar avand in vedere ca nu am legalizat inca hotararea de divort exista cumva posibilitatea anularii divortului?