Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... anulare hotarare de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

anulare hotarare de divort

buna ziua,sa-mi spuna cineva daca care cunoaste cum si daca se poate anula o hotarare de divort o data devenita definitiva si irevocabila deoarece eu si fostul sot am dori sa renuntam la divort.Se mai poate face ceva ?:(VA MULTUMESC!:bow:
S-a scurs termenul de 30 de zile de la comunicarea sentintei civile, termenul de apel?

In caz ca nu s-a scurs acest termen , exercitati calea de atac , si mentionati in fata instantei de judecata ca va impacati .

Altfel , veti merge inca o data la Starea Civila.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Hotararea dvs. a devenit definitiva si irevocabila la data expirarii termenului de apel ( in celalalt topic spuneti ca expirat termenul de apel), fara nici o legatura cu data la care veti solicita dvs. legalizarea hotararii...deci varianta ramane aceeasi..fie va recasatoriti, fie ramaneti intr-o relatie de uniune consensuala ( concubinaj).