avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Scutire impozit pe venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Scutire impozit pe venit

Buna ziua! Va rog, in data de 28.01.2015 am anuntat ANAF ca intru in categoria persoanelor ce sunt scutite de impozitul pe venit conform deciziei Curtii Constitutionale nr.681/2014. In aceeasi zi apare in MO OG 4/2015 cu modificarile aduse codului fiscal. Daca dedizia curtii este pe 13.11.2014 si este Definitivă şi general obligatorie de ce ma pune ANAF sa platesc impozit pe luna ianuarie 2015? Ce trebuie sa fac in acest sens? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Scutire impozit pe venit david mihaela david mihaela Am un PFA si in urma Decizia Curţii Constituţionale nr. 681/2014 publicată în Monitorul Oficial Partea I nr.889/08.12.2014 în care persoanele cu handicap ... (vezi toată discuția)
Daune morala cu taxa ? egv egv spuneti-mi .va rog ! Pentru a cere daune morale intr-un proces se percepe vre-o taxa sau vre-un procent din suma ceruta ? (vezi toată discuția)
Oug nr. 6 publicata in mo. 52/23.01.2013 consela consela Buna ziua, Potrivit Art. 6. din OUG 6 DIN MO 52/23.01.2013- Impozitul stabilit prin prezenta ordonanta se aplica pana la data de 31 decembrie 2014, ... (vezi toată discuția)