Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Sotia si-a schimbat locul de munca cu o pauza de 1 luna si jumatate. De la ultimul loc de munca a intrat in somaj dupa doar 3 luni (oct-dec 2015). Din ianuarie 2016 este in somaj, iar in august ar urma sa nasca. S-ar incadra pentru indemnizatie de CC daca am prelungi somajul cu concedii medicale?

Va multumesc!
In acest caz, daca figurati cu venituri supuse impozitului pe venit si in luna septembrie 2015, atunci veti beneficia de CCC si indemnizatia aferenta.