Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs

este obligatoriu ca cererea de recurs sa fie redactata de avocat sau sa fiu reprezentat de avocat in recurs? mai sunt ogligatorii prevederiile art. 83 alin. (3) din codul deprocedura civila?
Nu mai este nevoie sa fiti asistat sau reprezentat de un avocat in recurs, urmare unei decizii a CCR.
dar redactarea cererii de recurs cu motivele de casare trebuie sa o faca un avocat? Este obligatoriu?
Nu, nu este obligatoriu nici redactarea recursului si nici asistarea/reprezentarea in recurs de catre avocat.