Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... taxa radio tv
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

taxa radio tv

Suntem SRL cu obiect principal de activitate-transport rutier de marfuri,iar ca
activitate secundara desfasuram activitate turistica de cazare intr-o pensiune unde este inregistrata ca punct de lucru al firmei. Contractul de furnizare a energiei electrice este incheiat intre firma si Electrica,care percete taxa radio-tv,pe fiecare camera din pensiune.Intrebarea este daca avem castig de cauza in instanta pentru anularea taxei radio-tv si stornarea acesteia din facturile emise pina in prezent(mentionam ca pina acum nu am platit aceste taxe desi au fost facturate),raportindu-ne la Deciziile ICCJ elaborate in acest sens pina in prezent- Dec.ICCJ nr.3131/2011; 2103/2009; 2102/2009,si ale Curtii de Apel .Multumim pentru ajutorul acordat.
~ Conținut șters la cerere ~