avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare datorii intretinere de la fosti chiriasi
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare datorii intretinere de la fosti chiriasi

Buna ziua,
Am avut chiriasi intr-un apartament . Acestia au parasit apartamentul si refuza sa plateasca restantele la intretinere.
Acestia au popriri pe salariu ,prin executare pentru un credit nerambursat si nu detin vreo proprietate imobiliara sau de alta natura care sa poata fi executate prin actiune in justitie.
Intrebarea mea este :daca nu pot recupera prin actiune judecatoreasca datoriile lasate de acestia , ce alta sanctune legala pot obtine ?
Multumesc,

Alte discuții în legătură

Legal sau nu? doresc sa achizitionez un apartament in care la un moment dat au locuit niste chiriasi.acestora din urma le-a expirat contractul de inchiriere cu rial-ul si au ... (vezi toată discuția)
Sunt girant stupineany stupineany AM O MARE PROBLEMA. Sunt girant la o persoana care nu plateste ratele. Persoana in cauza detine un apartament+ alte bunuri. Eu sunt chirias dar am ... (vezi toată discuția)
Apartament scos la licitatie PaulaGheorghita PaulaGheorghita Buna ziua, Sunt interesata sa achizitionez un apartament scos la licitatie datorita neplatei ratelor la banca (BCR). Licitatia va avea loc pe 11 decembrie, ... (vezi toată discuția)