Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CHF
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CHF

Buna ziua am un credit in franci elvetieni la Raifaissen din 2007 pe 20 de ani platind 285 de franci lunar .Acum 2 zile mi au facut o propunere sa mi faca conversia in lei pe aceeasi ani cu o rata de 900 in primul an urmand sa scada in urmatorii 2 ani la 835 si asa sa ramana pana la sfarsit ce ma sfatuiti sa fac , multumesc frumos.
Ramane la aprecierea dvs.sa analizati daca propunerea va avantajeaza, in procesele cu credite in chf instantele nu au o practica unitara,in unele au casigat clientii, in altele bancile, mai ales la nivelul instantelor de recurs.