Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Castigator licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Castigator licitatie

Buna ziua , am o nelamurire , am participat la o licitatie unde criteriul ales a fost pretul cel mai mic , am fost declarat castigator cu pretul cel mai mic si apoi au aparut inca 2 ofertanti cu preturi mai mari ca cel oferit de mine . Este o eroare de sistem sau exista prevederi legale pentru asa ceva ?
Nu inteleg.

Ce fel de licitatie?

Cand si unde au aparut " inca 2 ofertanti cu preturi mai mari ca cel oferit " ?

Erori de sistem nu prea exista, prevederi legale prin care, din senin sa fi "aparut inca 2 ofertanti cu preturi mai mari ca cel oferit " in sistem (probabil SEAP), dupa ce s-a declarat castigatorul, nu exista si oricum nu inteleg ce problema aveti ca ati "fost declarat castigator cu pretul cel mai mic si apoi au aparut inca 2 ofertanti cu preturi mai mari ca cel oferit " atat timp cat tot dvs. sunteti castigatorul.
vlad nicolae, moderator