Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis retinut pentru alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis retinut pentru alcool

buna ziua la un control de rutina al politiei rutiere am fost depistat cu 0,46 alcolemie in aerul expirat pe data de 15 mai 2009 dupa care am fost dus la probele de sange ami poate lamuri cineva de ce nu au venit rezultatele la sange nici macar in ziua de astazi au trecut doua luni si jumatate de atunci?va multumesc
B-)Buna ziua
Nu au venit rezultatele analizelor fiindca traim in Romania si asta le ocupa la unii tot timpul! Dar , doar la unii!
Nu va speriati ..este ceva devenit normalitate in lunile de vacanta. Insa daca depasiti pragul de 0,8 sa cereti recalculare! Fiindca fapta devine infractiune dupa acel prag!:)