Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru dupa modificare apartament
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru dupa modificare apartament

buna ziua,eu am o problema legata de cadastru. mi s-a respins dosarul pe motiv ca in apartamentul meu s-a spart un perete din bca care despartea bucataria de camara si debara aceasta demolare neafectand structura blocului.ce trebuie sa fac in acest caz trebuie sa fie o solutie de rezolvare ca sa pot face cadastrul,e drept ca la acel moment trebuia o aprobare ptr demolarea peretelui,dar suntem cam jumatate din bloc care au facut la fel. va rog sa ma ajutati,unde trebuie sa ma adresez?
va multumesc.
Este necesar sa realizati proiect tehnic,sa solicitati la serviciul urbanism din primarie autorizatie de demolare,autorizatie de constructie si certificat de urbanism
In baza documentelor ,solicitati realizare de masuratori cadastrale
Urmeaza ca expertul cadastrist in baza documentelor sa execute raportul cadastral care sa ateste situatia reala de la fata locului
In baza Raportului cadastral solicitati sa intabulati dreptul de proprietate asupra bunului imobil in registrul unic de intabulare a proprietatilor
Succes !