avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru dupa modificare apartament
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru dupa modificare apartament

buna ziua,eu am o problema legata de cadastru. mi s-a respins dosarul pe motiv ca in apartamentul meu s-a spart un perete din bca care despartea bucataria de camara si debara aceasta demolare neafectand structura blocului.ce trebuie sa fac in acest caz trebuie sa fie o solutie de rezolvare ca sa pot face cadastrul,e drept ca la acel moment trebuia o aprobare ptr demolarea peretelui,dar suntem cam jumatate din bloc care au facut la fel. va rog sa ma ajutati,unde trebuie sa ma adresez?
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:54, 21 Ianuarie 2016
Este necesar sa realizati proiect tehnic,sa solicitati la serviciul urbanism din primarie autorizatie de demolare,autorizatie de constructie si certificat de urbanism
In baza documentelor ,solicitati realizare de masuratori cadastrale
Urmeaza ca expertul cadastrist in baza documentelor sa execute raportul cadastral care sa ateste situatia reala de la fata locului
In baza Raportului cadastral solicitati sa intabulati dreptul de proprietate asupra bunului imobil in registrul unic de intabulare a proprietatilor
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apartament cu modificari prin prima casa elle-elle elle-elle vreau sa cumpar un apartament prin prima casa cu modificari fata de ceea ce exista in cadastrul apartamentului.Modificarile sunt: o usa care dadea din ... (vezi toată discuția)
Cadastru apartament cu modificari raduc30 raduc30 Buna ziua, am un apartament in care s-au facut modificari (desfiintare debara si un perete despartitor BCA), fara autorizatie. Acum vreau sa imi fac cadastrul ... (vezi toată discuția)
Cadastru modificari apartament MadalinaMit MadalinaMit Buna ziua. Va rog ajutor. Am cumparat, in 1997, un apartament cu trei camere. Blocul este construit in 1976. In contractul de cumparare vanzare nu este ... (vezi toată discuția)