Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala

Buna ziua.Ptr. calculul salariului pe dec. 2015 se aplica noua deducere personala? La o salariata cu copil de 16 ani pot sa-i calculez deducere suplimentara, chiar daca i se aplica si sotului aceeasi facilitate fiscala ?
Se aplica vechea deducere ... noua deducere se aplica incepand cu drepturile salariale aferente lunii ianuarie 2016.