Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Revenire la numele de fata dupa pronuntarea divortului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Revenire la numele de fata dupa pronuntarea divortului

Buna ziua,
V-as ruga sa ma ajutati si sa-mi spuneti in ce consta procedura de revenire la numele purtat anterior casatoriei, dupa ce divortul de fostul sot s-a pronuntat si eu am pastrat numele de familie acestuia. Doresc acum sa revin la numele de familie purtat inainte de casatorie.
Cat ar dura acest proces si de ce anume am nevoie, unde trebuie sa ma adresez?
Multumesc anticipat..
mihali, utilizator
Nu aveti nevoie nevoie sa deschideti un proces. Incercati schimbarea numelui pe cale administrativa.