avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

am lucrat la fabrica confectii si tricotaje bucuresti ( apaca) si la cooperativa arta populara covoare persane manual
Mentionezi . la APACA am lucrat 1 an perioada 1974 - 1975 ,iar la cooperativa arta populara 2 ani perioada 1975-1977 la aceste 2 societati nu am facut lichidarea deci nu am luat cartile de munca .Dar ma-m angajat la Tricodava cu carte de munca .Perioada de 1 an si perioada 2 ani societatile APACA si cooperativa arta populara poate elibera adeverintele de vechime

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:30, 29 Iunie 2022
Daca in perioada in care ati lucrat la cele doua societati nu ati avut carnet de munca, atunci puteti solicita eliberarea de adeverinte de vechime pentru perioadele respective.
Buna ziua.
Sora mea a lucrat l a Cooperativa Arta populara la covoare persane.
A lucrat din 1978-1991 apoi a plecat in America, acum ar vrea sa depuna dosarul pentru pensie dar nu mai gasim sediul actual al Copperativei Arta populara.
Ne puteti ajuta cu vreo informatie referitoare la noua adresa sau vreun numar de telefon?
Va multumim.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din ce județ?
BUCURESTI


Cornel Vasile a scris:

Din ce județ?

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intrebati aici :
Arhivele Naționale ale României (aparat central)
Adresa de corespondenţă: Bucureşti, Strada Leaota nr. 2A, Sector 6
Telefon Secretariat:

Telefon direct: 021.312.67.04

Telefon prin centrală: 021/ 303 70 80, la interior 34710

Fax: 0040-21/313 18 38; 0040-21/312 58 41

e-mail: secretariat@arhivelenationale.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arhiva apaca Gabry23 Gabry23 Buna ziua! Unde gasesc arhiva Apaca? Matusa mea vrea sa isi scoata cartea de munca, nu are lichidarea facuta! Cum trebuie sa procedez,unde sa ma duc? Poate ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime elenadintroia elenadintroia am lucrat in anul 1977 1978 la fabrica de mabila din Faget iud Timis, acum e desfintata iar cartea mea de munca a ramas la aceasta fabrica. Unde trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime andreeamuresan andreeamuresan unde gasesc detalii privind adresa si sediul unor fabrici la care tata a lucrat in anul 1978: autobaza transporturi dej- ITA cluj; si combinatul de utilaj greu ... (vezi toată discuția)