Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absolvent Administratie publica - posturi posibile in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absolvent Administratie publica - posturi posibile in domeniul privat

Va rog sa ma ajutati intr-o mica problema:
Am un angajat, proaspat absolvent al Fac. de Stiinte Administrative, specializ. Administratie publica, si as dori sa-i modific functia, tinand cont de studiile respective. Specializarea fiind dedicata in special activitatii de interes public, va rog sa-mi indicati cateva functii din COR care se pot ocupa in baza acestor studii, pentru domeniul privat, bineinteles, functii pentru care, conditia de ocupare este detinerea studiilor superioare.

Va multumesc anticipat.
Puteti sa il incadrati pe un post de consilier(evident nu consilier juridic).
:D
Referent de specialitate in administratia publica.
In domeniul privat, asistent manager, ori director public relations, etc.
Facultatea de administratie publica, din pacate, este, in mare parte, dedicata persoanelor care se angajeaza in administratia publica :D(la "stat"); persoana in cauza ar putea fi incadrata "la privat" pe un post pentru care se cer studii superioare, fara o specializare anume - gen asistent manager, responsabil resurse umane (cu un curs de specializare), etc.
Dar ca jurist poate fi incadrat?