Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amenda de doua ori
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amenda de doua ori

am o intrebare daca ma poate ajuta cineva . in iunie 2012 am luat o amenda intr-un alt judet am platit-o pe loc iar in 2016 e bagata la impozit 14 lei am platit-o si pe asta ca,sa pot plati si impozitu.unde trebuie sa merg ptr a rezolva problema .?
Trebuie să faceți dovada plății.
Dacă ati păstrat chitanța, vă duceți la primărie la compartimentul de impozite și taxe persoane fizice unde solicitați scăderea amenzii de pe rolul dvs și depuneți o copie a chitanței.
Dacă nu mai aveți chitanța trebuie să va duceți in localitatea unde ați plătit-o și să solicitați o copie a chitanței.