Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Somatie amenda platita
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Somatie amenda platita

Buna ziua, azi am primit de la primarie o somatie de plata a unei amenzi de circulatie de acum un an pe care am platit-o atunci pe loc la agentul de politie. Eu nu mai am chitanta. As mai putea cere undeva o copie a chitantei? Multumesc!
Cereți de la primărie copie după PV în cauză sau macar nr si seria PV.
Cu aceste informații solicitați politiei respective copie după chitanta facad referire la numele agentului constatator care a intocmit-o.
Am platit amenda la primarie de rovineta la un pfa iar acum am primit somatie de la anaf de neplata..mai pot rezolva ceva?multumesc.
Faceti dovada plății cu chitanța respectiva
Gheorghe Florin, Consilier juridic
cei de la fisc mi-au spus ca pentru pfa se plateste la trizorarie nu la primarie. a ramas ptr maine sa depun o cerere si copie dupa chitanta .AU ZIS CA NU GARANTEAZA CA SCAP
MULTUMESC FRUMOS