Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutire impozit pentru parintii copiilor cu handicap
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutire impozit pentru parintii copiilor cu handicap

De la 1 ianuarie 2016, parintii copiilor cu handicap nu vor mai plati impozite pe cladirea de domiciliu. Facilitatea a fost introdusa in noul Cod Fiscal. Fiul meu are 20 de ani si are handicap accentuat permanent si as dori sa stiu daca se aplica si pentru cei majori. Din acest an l-am luat in intretinere la mine la serviciu pentru deducere personala. Mentionez ca nu este angajat, este student si locuieste cu noi in apartament.
Chiar nu este nimeni pentru a-mi raspunde!