Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Demisie angajat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Demisie angajat

Buna ziua,

Am primit o prema de 500 de lei de la somaj ca m-am anagajat acum 3 luni. Daca imi dau demisia sau sunt concediata in afara de cei 500 de lei trebuie sa dau alti bani inapoi?

Multumesc!
art 31 aliniatul 3, 53/2003, codul muncii republicat, din initiativa angajatorului.
In acest caz, nu aveti obligaţia de a restitui integral sumele primite .
Am primit o prima de 500 de lei, la ce se refera integral? Trebuie sa restitui o parte din prima?
Se refera la faptul ca , suma intreaga trebuie restituita, dar in conditiile dvs nu aveti ce sa restituiti.