Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii asociatie familiala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii asociatie familiala

Buna ziua !
Cu dara de 05.01.2016 am inceput o activitate de( laborator ptr. prajituri) si asta pe Asociatie familiala...as dori daca ma puteti ajuta sa stiu ce sa fac ..ce declaraiti trebuie sa depun la Fisc???..atata stiu ca se conduce contabilitate partida simpla..
Va multumesc !
Ati depus la infiintarea de la inceputul lunii ianuarie declaratia 223? Pe asta trebui s-o depuneti pentru anul 2016.
Pana la 31 ianuarie mai trebuie sa depuneti si d600 pentru fiecare din membrii asocierii, pentru anul 2016.
Multumesc mult...as mai dori sa va intreb: asociatia a fost infiintata in anul 2014 dar nu s-a lucrat nimic ..din motive de plecare din tara.... si atunci tot asa procedez????