Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere a copilului

Acum citeva zile v-am deranjat cu citeva intrebari legate de CCC.Am expus si varianta in care colegul meu primeste putin peste 2400 lei pe luna in condiitiile in care a optat pt. perioada de doi ani.Intre timp m-am informat si un alt coleg al meu tot in aceleasi condiitii respectiv pe perioada de doi ani primeste tot in jurul sumei de 2400 lei pe luna cu precizarea ca acesta este tot angajat al M.A.I. doar ca la o alta arma.In aceste conditii tind sa cred ca functionarii din contabilitatea institutiei nu au facut greseli fiid vorba de doua institutii diferite dar pe de alta parte am studiat si legea ,iar aceasta spune clar ca se acorda nu mai putin de 600lei si nici mai mult de 1200 lei pt o perioada de doi ani. Problema e ca nu gasesc o explicatie logica la aceasta problema.Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator.Multumesc.
Interventie moderator:
:rtfm:

1. Pentru interventii pe aceaesi problema nu trebuie sa deschideti un topic separat pentru ca nu mai este continuitate si nu se intelege ce doriti.

2. Intrati tot pe primul topic si folositi butonul "raspunde"

3. Am mutat mesajul dvs. pe;
www.avocatnet.ro/content/for...
unde v-am si raspuns.