Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Exercitarea profesiei de consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Exercitarea profesiei de consilier juridic

De cateva luni sunt angajata pe postul de Consilier Juridic (asa sunt trecuta si pe cartea de munca), dar nu sunt inscrisa intr-un colegiu al consilierilor juridici.
Intrebarea mea este: Imi pot efectua profesia mai departe in varianta asta sau este nevoie sa ma inscriu neaparat intr-un colegiu?
Puteti sa va desfasurati activitatea si fara a fi inscrisa in Colegiu. Este recomandat insa sa va inscrieti.