avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Exercitarea profesiei de consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Exercitarea profesiei de consilier juridic

De cateva luni sunt angajata pe postul de Consilier Juridic (asa sunt trecuta si pe cartea de munca), dar nu sunt inscrisa intr-un colegiu al consilierilor juridici.
Intrebarea mea este: Imi pot efectua profesia mai departe in varianta asta sau este nevoie sa ma inscriu neaparat intr-un colegiu?
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 21:46, 29 Ianuarie 2016
Puteti sa va desfasurati activitatea si fara a fi inscrisa in Colegiu. Este recomandat insa sa va inscrieti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare consilier juridic dianutza23 dianutza23 buna ziua ....am si eu o intrebare...sunt absolventa a facultatii de drept si doresc sa ma angajez consilier juridic la un S.R.L ,este necesar neaparat sa ma ... (vezi toată discuția)
Vechime intr-o functie juridica andrea_c andrea_c Buna...am si eu o intrebare referitoare la vechimea intr o functie juridica. Ma intereseaza cei 5 ani considerati ca vechime intr o functie de specialitate ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate consilier juridic? magnum88 magnum88 Buna ziua. 1.Profesia de consilier juridic in cadrul unei societati pe actiuni este incompatibila cu aceea de asociat unic si administrator al unui SRL? 2. ... (vezi toată discuția)