Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Amplasare antena GSM langa proprietate privata
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Amplasare antena GSM langa proprietate privata

Buna ziua,
As avea si e urmatoarea speta pentru cine ma poate ajuta:

tocmai m-am trezit ca se incepe constructia/montare unei antene GSM langa proprietatea mea, la aproximativ 100 de metri de gardul meu. Terenul pe care se ridica apartine bisericii(banuiesc ca l-au inchiriat catre firma de telefonie). Ce se poate face, exista vreo lege care sa-i oblige sa ne ceara acordul scris inainte in calitatea de vecini, este vreo distanta minima prevazuta in lege?

Mentionez ca locuiesc intr-un oras(fosta comuna transformata in 2004 in oras ), intr-o zona deluroasa .
Multumesc anticipat
Buna seara. Nu cunoaste nimeni reglementarile legale in domeniu? Multumesc anticipat