Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Fiscalitate firma srl
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Fiscalitate firma srl

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la întrebarea:
Daca am repartizat in luna Ianuarie 2016 dividende din soldul contului 1171, cand va trebui sa depun D.100 (pentru dividendele repartizate) ? Pana la 25 februarie2016 ?
Precizez ca impozitul pe profit i-l declar la trimestru.

Va multumesc anticipat.
In D100 nu se declara si nu se repartizeaza dividende.
banuiesc ca va referiti la declararea impozitului aferent dividendelor repartizate.
daca la asta va referiti atunci da trebuie sa depuneti declaratia 100 pana la 25.02.2016