Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe apartament
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe apartament

Imi desfasor acttivitatea ca agent de asigurare persoana fizica individuala, nu PFA.
Conform noului Cod Fiscal, am obligatia sa ma inregistrez fiscal, conform Declaratiei 070 unde trebuie sa declar sediul social respectiv adresa unde domiciliez.
Intrebarea mea este daca acest fapt va avea consecinte in ceea ce priveste majorarea impozitul pe cladiri (apartamentul meu) pe anul in curs.
Multumesc anticipat
Trebuie să depuneți până la 31 martie 2016 declarația model 2016 ITL 001:
[ link extern ]
Dacă la sediul social nu desfășurați activitate economică(activitati de birou, administrative, comerciale, de agrement, cult, cultura, educatie, financiar-bancare, sociale, turistice, de sanatate etc) veți plăti impozit pentru clădire rezidențială.
Citiți acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...