Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... raspuns parchet
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

raspuns parchet

Buna Ziua.In cursul anului trecut am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu ranirea victimei.Intr-un final m-am impacat cu omul.A dat omu si o declaratie la politie ca nu are nici o pretentie(avea 20 zile m.l.).De la politie mi sa spus sa merg acasa si sa astept o hartie de la parchet cu care sa ma prezint la politie etc,etc.Problema care e,din decembrie 2015 si pana acum nu am primit nimic de la parchet.Am sunat la parchet si mi s-a spus de catre cineva de acolo,care a raspuns la tel,sa merg la parchet sa fac o cerere in care sa aflu stadiul dosarului.Ce ma sfatuiti sa fac?
Acelasi sfat!:)
La telefon nu veti primi informatii cu privire la stadiul dosarului.
Trebuia sa-mi vina practic o rezolutie.Cat trebuie sa astept?Exista un termen anume?Cu aceasta rezolutie trebuie sa merg la ipj si sa-mi spuna pe cat timp mi se retine pernisul.