Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Noua lege a fumatului și fumatul pe casa scării
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Noua lege a fumatului și fumatul pe casa scării

Bună ziua,
aș dori să știu dacă legea antifumat care intră în vigoare luna viitoare interzice fumatul pe casa scărilor într-un bloc cu asociație de proprietari. Este considerată casa scărilor "spațiu privat de uz public"? Ar fi posibil, conform legii, să reclam un fumător pe casa scării, a cărui fum îmi intră mie în casă?
Vă mulțumesc
Citez: Despre țigările electronice legea prevede doar că vor fi interzise în mijloacele de transport în comun și la locurile de joacă pentru copii.

Gresit ! Numai in mijloacele de transport in comun ! Cititi cu mare atentie noua lege !