Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ordonanta de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ordonanta de plata

Buna ziua, am o rugaminte daca puteti sa imi explicati ce inseamna ceea ce am primit: Admite excepţia lipsei capacităţii procesuale de folosinţă a pârâtei în consecinţă: Anulează cererea formulată de creditoarea SC ...........SRL în contradictoriu cu debitoarea SC ...., cu forma de înregistrare în România ..... , cerere având ca obiect ordonanţă de plată. Respinge ca nefondată cererea formulată de debitoare de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată. Atacabilă cu cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare, ce se depune la sediul instanţei specializate. Pronunţată în şedinţa publică din 4 februarie 2016.
Poate ar trebui sa detaliati putin speta.
Cred ca ati dat in judecata o entitate fara personalitate juridica, un punct de lucru ceva
Detaliati pentru a putea sa ne dam seama despre ce este vorba