Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociat unic si PFA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociat unic si PFA

As dori sa stiu daca pot functiona concomitent cu PFA servicii de contabilitate si SRL cu acelasi obiect de activitate , la care sunt asociat unic.
Multumesc.
Dupa opinia mea NU, deoarece este un conflict de interese care ar putea prejudicia fie PFA fie SC, ar diminua profitul uneia dintre ele si astfel Fiscul poate invoca gestiunea frauduloasa si sustine o acuzatie de evaziune fiscala