Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cazier fiscal
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cazier fiscal

Buna ziua, vreau sa fac o cerere de schimbare a numelui, si unul din acte este cazier fiscal, daca nu am platit impozitul la apartament, voi primi cazierul fiscal??

Si o alta mica intrebare, in cat timp se publica in monitorul oficial?
Cazierul fiscal nu il solicitati de la biroul impozite si taxe din cadrul primariei ci de la Administratia fiscala. Nu cred ca au baze comune. Anuntul in MO apare cam intr-o luna, maxim 2, uneori dureaza mai mult in functie de cum au si ei solicitari. Oricum dupa publicare trebuia sa asteptati inca 30 de zile dupa care sa va prezentati la primarie.