Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere in fata judecatoului impotriva solutiri de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere in fata judecatoului impotriva solutiri de netrimitere in judecata

Pentru prezentarea in fata judecatorului de consiliu, fiind citata ca intimat, (un dosar finalizat de Parchet cu NUP sau RUP si contestat de persoana care a facut plangerile), este necesar sa fiu insotita de un avocat? Cum se desfasoara sedinta in camera de consiliu?
Multumesc!
irinavasiliu, utilizator
Nu este necesar sa angajati avocat, sedinta se desfasoara in camera de consiliu dar in contradictoriu.
Adica intra ambele parti simultan in camera de consiliu sau pe rand? Cum ar veni, voi fi eu in contradictoriu cu avocatul partii adverse? Se mai dau declaratii noi ori doar se discuta cele aflate la dosar deja? Multumesc!
Simultan si in contradictoriu, spuneti ce aveti de spus cand vi se da cuvantul.