Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inregistrare fiscala persoana fizica, ce realizeaza ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inregistrare fiscala persoana fizica, ce realizeaza venituri din activitati independente

Sunt asistent in brokeraj (asigurari), in baza unui contract de mandat din 2015. Domiciliul il am in Bucuresti sector 4, dar imi desfasor activitatea la o adresa din sector 1.
Pe 29 ianuarie am depus declaratia 070 la AFP sector 1, la care am anexat si contractul de comodat pentru adresa (din sector 1) la care imi desfasor efectiv activitatea (cf. Cod procedura fiscala, art.31). Am verificat azi daca mi s-a eliberat CIF-ul, si mi s-a comunicat faptul ca se va respinge dosarul pe motiv ca trebuia sa depun 070 la sector 4, unde am domiciliul (acolo unde am depus 220).
Astept raspunsul scris de la AFP sector 1, dar nu inteleg unde am gresit.
Multumesc
SofiaH, utilizator