avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Dreptul la pregatire profesionala
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Dreptul la pregatire profesionala

Buna ziua,
Am rugamintea sa ma ajutati daca se poate cu un raspuns.
Sunt angajata ca personal contractual a unei institutii de stat si vreau sa stiu, daca am fost trimisa la instruire profesionala de la serviciu doi ani la rand, mai pot sa solicit acest drept si anul asta.
In codul muncii spune ca ,,cel putin odata la doi ani'' si nu imi este clar daca mai am dreptul si anul asta.
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

- este obligatorie înscrierea în colegiul consilierilor juridici ... oanaportar oanaportar - Este obligatorie înscrierea în colegiul consilierilor juridici ? Bună ziua ! Vă rugăm să ne ajutați cu un răspuns cu privire la următoarea ... (vezi toată discuția)
Nu vor sa ma faca functionar public fiindca am fost in ccc protopopescualina protopopescualina Poate cineva sa ma ajute si pe mine si sa-mi spuna daca e legal ce vrea sa faca tipa de la resurse umane? Eu sunt in CCC, mai am pana in aprilie, intre timp, ... (vezi toată discuția)
Promovare in grad angajat contractual 2012 dumi32 dumi32 Buna ziua vreau sa va intreb in cazul in care un angajat care a promovat in anul 2009 in urma dobandirii studiilor superioare in anul 2012 poate sa promoveze ... (vezi toată discuția)