Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract subsecvent-neatingerea valorii
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract subsecvent-neatingerea valorii

ce se poate intampla daca nu ating valoarea contractului subsecvent, ce riscuri imi asum?
mutumesc!
Depinde si ce prevad clauzele contractuale.
In principiu, daca neindeplinirea nu se datoreaza culpei uneia din parti, si cealalta nu solicita daune, nu se intampla nimic, contractul isi inceteaza valabilitatea la data stabilita.
Cap.IV din OUG 34 si cap.V din HG 925.
Vedeti si punctele de vedere ANRMAP de pe sectiunea respectiva de pe site-ul vechi, unde exista interpretari ale legilor respective.
Respectarea clauzelor contractuale intra in domeniul administrativ-juridic.