Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract subsecvent -repartizare cantitati
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract subsecvent -repartizare cantitati

sunt pe cale sa inchei un accord-cadru pentru servicii-reparatii auto,iar beneficiarul doreste incheierea de contracte subsecvente pentru fiecare autoturism/autoutilitara in parte,este posibil legal?
In principiu, se poate, repartitia cantitatilor pe contracte subsecvente este la latitudinea dvs.

Depinde insa si de modul de atribuire -procedura/cumparare directa, documente justificative, necesitati, etc.

in acest sens ,imi puteti indica textul de lege?
Cap.IV din OUG 34 si cap.V din HG 925.
Vedeti si punctele de vedere ANRMAP de pe sectiunea respectiva de pe site-ul vechi, unde exista interpretari ale legilor respective.