avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract subsecvent -repartizare cantitati
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract subsecvent -repartizare cantitati

sunt pe cale sa inchei un accord-cadru pentru servicii-reparatii auto,iar beneficiarul doreste incheierea de contracte subsecvente pentru fiecare autoturism/autoutilitara in parte,este posibil legal?
Cel mai recent răspuns: vlad nicolae , moderator 10:06, 12 Februarie 2016
In principiu, se poate, repartitia cantitatilor pe contracte subsecvente este la latitudinea dvs.

Depinde insa si de modul de atribuire -procedura/cumparare directa, documente justificative, necesitati, etc.

in acest sens ,imi puteti indica textul de lege?
Cap.IV din OUG 34 si cap.V din HG 925.
Vedeti si punctele de vedere ANRMAP de pe sectiunea respectiva de pe site-ul vechi, unde exista interpretari ale legilor respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract subsecvent-neatingerea valorii costyilie costyilie ce se poate intampla daca nu ating valoarea contractului subsecvent, ce riscuri imi asum? mutumesc! (vezi toată discuția)
Acord cadru versus licitatie deschisa liliann liliann Pentru un contract de concesiune vrem sa avem un consultant juridic (noi fiind autoritatea publica). Pt prestarea serviciilor de consultanta juridica mi s-a ... (vezi toată discuția)
Acord cadru paveltutunaru paveltutunaru termen de valabilitate acord cadru (vezi toată discuția)