Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TRECEREA DE LA UN CONTRACT CU NORMA INTREAGA LA UN ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TRECEREA DE LA UN CONTRACT CU NORMA INTREAGA LA UN CONTRACT CU NORMA PARTIALA

Buna ziua! Va rog sa ma sfatuiti ....Am o angajata care va revenii la munca dupa perioada de indemnizatie crestere copil, activitatile din cadrul pfa-ului s-au restrans...si ne dorim (impreuna cu angajata ) sa trecem la un contract de munca partial....Pot face modificarile in revisal,cu referinta asupra contractului de munca, o data cu activarea contractului de munca? In afara modificarilor in revisal, cu privire la norma salariatei, ce ar mai trebui sa fac ?

Va multumesc, anticipat!
Faceti un act aditionat prin care spuneti ca "se modifica timpul de munca de la 8ore/zi la 7,6,5,4 ore/zi". Semneaza salariatul.
Totodata faceti moficarile in revisal.
Totul trebuie sa fie cu acordul salariatului
Incetarea suspendarii c.i.m. si modificarea duratei timpului de munca pot fi operate in aceeasi in REVISAL.
Va multumesc pentru toate informatiile oferite!