avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Transport China-Romania -CIF
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Transport China-Romania -CIF

Buna seara.
Am facut un import din China -Cif Constanta iar pe BL a fost numit un agent din Romania acesta mia cerut taxe exagerate cu 40 % mai mari.fata de un agent cu care am colaborat in 2015 pentru acelasi produs importat atunci
Intrebarea mea este daca in transportul CIF pot schimba acest agent care a fost numit pe BL.
Cel mai recent răspuns: florro2002 , utilizator 09:27, 15 Februarie 2016
Puteti schimba agentul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abrevieri transport maritim cif, sonya33 sonya33 buna ziua, am importat marfa din China 950usd- plata in avans, transport 625, factura fiind CIF Bucuresti. marfa a ajuns in portul Koper din Slovenia, ... (vezi toată discuția)
Transport marfa nelu_nedi nelu_nedi Buna ziua. Am facut un import din China CIF.A fost numit deconsolidator al marfii o firma din Romania pe care ulterior a trebuit sa o imputernicesc sa se ... (vezi toată discuția)
Import china oana_gheorghiu oana_gheorghiu Buna seara. Sunt la primul import din China si intampin cateva probleme. Valoare marfii pe factura este de 4235$, insa am primit un e-mail de la ... (vezi toată discuția)