Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... imprejmuire teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

imprejmuire teren

am un teren extravilan si vreau sa il imprejmuiesc lam dobandit mostenire de la tata dar un nepot de al lui spune ca la cumparat cu antecontract iar eu vreau sa il imprejmuiesc am ex de carte funciara pe teren pot sal imprejmuiesc?
Trebuie sa solicitati la Primaria locala emiterea unui Certificat de urbanism si a unei Autorizatii de construire pentru imprejmuire (gard)
legalmgm, utilizator
dar pot fi obligat de sa cer executor judecatoresc pentru punere in posesie chiar daca am ex de carte funciara?? primaria nu poate emite autorizatie fara a fi pus in posesie de ex judecatoresc ,atunci intabularea nu e act de proprietate ce sa fac?