Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... radiere SRL
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

radiere SRL

Buna ziua,

am infiintat un srl in anul 2008 impreuna cu un asociat. ulterior am ramas asociat unic dar nu s-a mai depus nicio declaratie sau bilant din 2008.Doresc sa o radiez. care ar fi solutia de radiere ? Sau o solutie sa fie radiata ulterior din oficiu de catre ONRC.

Multumesc anticipat!
puteti inchide firma prin dizolvare voluntara; conditia este sa nu inregistrati datorii la stat si la terti; aveti aici toate detaliile:
[ link extern ]