avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... bilant 2015
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

bilant 2015

o SC microentitate, nu este obligata se anexeze la Bilant Note explicative, dar ce anexeaza in fisierul zip?
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 10:51, 26 Februarie 2016
Buna ziua!
Societatea anexeaza raportul administratorilor, propunerea de distribuire a profitului sau de acoperire a pierderii contabile, declaraţia scrisă a persoanelor prevăzute la art. 10 alin. (1) din legea contabilităţii, prin care îşi asumă răspunderea pentru întocmirea situaţiilor financiare anuale, si daca doreste balanta de verificare si cui-ul firmei.
Ultima modificare: Vineri, 26 Februarie 2016
Elis Ismail, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant microentitate 2015 stela chelner stela chelner Buna ziua, La bilantul contabil anual 2015 pentru microentitati nu se mai intocmesc notele explicative? C e va contine fisierul atasat. Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Depunere bilant on-line claudiaP claudiaP Buna dimineata, Spuneti-mi va rog pentru depunerea bilantului on -line anexele mele sunt intocmite in word. Acestea trebuiesc semnate de catre administrator ... (vezi toată discuția)
Bilant contabil an 2012 ilmir1 ilmir1 Va rog daca poate cineva sa ma lamureasca cu ce documente trebuie sa scanez si sa atasez bilantului. Daca se poate sa imi spuneti cit mai explicit caci din ... (vezi toată discuția)