avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Onorariu notarial autentificare contract donatie:
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Onorariu notarial autentificare contract donatie:

Buna seara asi dori sa stiu cat la suta onorariul notarial pentu donatia unui imobil.MULTUMESC ANTICIPAT
Ultima modificare: Miercuri, 17 Februarie 2016
Schuster, utilizator
Cel mai recent răspuns: Schuster , utilizator 20:02, 17 Februarie 2016
Buna seara
Onorariile sunt in functie de valoarea bunurilor si de notar. Nu exista onorarii fixe.
Va multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! daca in urma divortului, fostul meu sot renunta cu ... daninoiu daninoiu Buna ziua! Daca in urma divortului, fostul meu sot renunta cu acordul sau la partea sa integrala din apartament - la notar se numeste partaj? La ce costuri sa ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire luculus luculus Buna ziua As dori sa aflu un pret aproximativ pentru o dezbatere de mostenire. Valoarea mostenirii este de cca. 100.000 lei (apartament 2 ... (vezi toată discuția)
Bună seara! vă rog frumos să-mi spuneți cam cât ar fi taxa ... lucyfer lucyfer Bună seara! Vă rog frumos să-mi spuneți cam cât ar fi taxa notarială pentru un act de donație a unui teren de 300 mp,intravilan,cat.A,curți și ... (vezi toată discuția)